Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Szkolenie w Gdańsku „Zarządzanie projektami współfinansowanymi z Funduszy Europejskich”

Informacje o szkoleniu

Celem szkolenia jest przedstawienie tematyki zarządzania projektami współfinansowanymi z Funduszy Europejskich.

Szkolenie, organizowane przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku, odbędzie się we wtorek 27 listopada 2018 r. w sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do 23 listopada 2018 r. na adres punktinformacyjny@pomorskie.eu lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem (58) 326 81 47/52.

Otrzymanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników szkolenia. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. 

Dla kogo

Dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką zarządzania projektami współfinansowanymi z Funduszy Europejskich.

Program szkolenia

W programie szkolenia m.in.:

  • Projekt w organizacji – czym jest projekt/proces/program, jaka jest istota planowania, wybór najefektywniejszej metodyki zarządzania projektem w kontekście cech projektu oraz charakteru organizacji, w której będzie realizowany. Trójkąt zakresu projektu.
  • Etap rozpoznania – analiza problemu w obszarze projektu, uzasadnienie biznesowe projektu, cele oraz wskaźniki projektu, ocena ryzyka.
  • Etap planowania – techniki planistyczne: budowa struktury podziału prac (WBS), diagram sieci, węzeł działania, rodzaje zależności, zapas czasu, ścieżka krytyczna, metody optymalizacji harmonogramu, Gantt Project. Rekrutacja, organizowanie i zarządzanie zespołem projektowym.
  • Etap realizacji – zarządzanie ryzykiem, zarządzanie zmianą, zarządzanie zamówieniami (specyfikacja wymagań) i budżetem, zarządzanie jakością.
  • Etap zamknięcia projektu – monitorowanie i kontrola postępu prac w projekcie, kompletowanie dokumentacji projektowej, raport zamykający.
  • Panel dyskusyjny.

Organizator szkolenia

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
ul. Augustyńskiego 1
80-819 Gdańsk
tel.: 58 326 81 47, 58 326 81 52
e-mail punktinformacyjny@pomorskie.eu