Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Decyzja Komisji Europejskiej dla obwodnicy Ostródy

12 września br. Komisja Europejska wydała decyzję potwierdzającą dofinansowanie ze środków UE w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na budowę obwodnicy Ostródy.

Całkowity koszt inwestycji opiewa na niemal 500 mln zł, z czego środki unijne pokryją prawie 285 mln. Po zakończeniu realizacji ilość nowych dróg wzrośnie o 11,27 km.

Projekt zakłada realizację dwóch części: oddanego do ruchu odcinka od S7 do miejscowości Ornowa oraz budowanego odcinka na trasie Ornowo – Wirwajdy.

W zakres projektu wchodzą m.in.: budowa obiektów inżynierskich, ciągów pieszych, przejść dla zwierząt, ekranów akustycznych oraz przebudowę uzbrojenia. Na całym odcinku obwodnica ma przekrój dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu, pasem dzielącym i obustronnymi pasami awaryjnymi.

Powstanie obwodnicy znacząco poprawi standard oraz bezpieczeństwo podróży w warmińsko-mazurskim dzięki przeniesieniu części obciążenia transportowego Ostródy na odcinek drogi, który przebiega w ciągu S5/DK16. Zniwelowanie hałasu i poziomu zanieczyszczeń powietrza podniesie jakość życia dla mieszkańców miasta, natomiast kierowcy korzystający z tamtejszych dróg nie będą musieli tkwić w korkach, co przyśpieszy przejazd.

***

Jest to 45 decyzja wydana przez Komisję Europejską dla projektów realizowanych ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.