Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Jest decyzja Komisji Europejskiej o realizacji obwodnic Bełchatowa i Wielunia

27 września 2016 r. Komisja Europejska wydała decyzję o realizacji projektu Budowa obwodnic Wielunia i Bełchatowa w ciągu dk nr 8. Inwestycja warta 424,7 mln złotych otrzyma dofinansowanie środków UE w wysokości 284,4 mln złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko.

W ramach projektu powstaną obwodnice Bełchatowa i Wielunia w ciągu drogi krajowej nr 74 (do grudnia 2014 r. funkcjonującej jako droga krajowa nr 8). Łączna długość budowanych obwodnic wyniesie 24,16 km: obwodnica Wielunia o długości 13,24 km, obwodnica Bełchatowa o długości 10,92 km.

Projekt zakłada powstanie 7 węzłów drogowych oraz inne obiekty inżynierskie – wiadukty, mosty, przejazdy gospodarcze i przepusty.

Projekt przyczyni się nie tylko do podwyższenia komfortu ruchu drogowego, ale także do zapewnienia swobodnego przepływu towarów, kapitału i usług, wpływających na wzrost konkurencyjności zewnętrznej UE oraz wewnętrznej spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej.

Decyzja Komisji Europejskiej dla projektu jest trzynastą decyzją wydaną w sektorze transportu drogowego, a dwudziestą trzecią w Programie Infrastruktura i Środowisko.