Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Kierowcy mogą już korzystać z kolejnego odcinka S7

Dziś do dyspozycji kierowców oddano kolejny odcinek drogi ekspresowej S7, zrealizowany w ramach projektu Budowa drogi ekspresowej S7 Radom (Jedlińsk) - Jędrzejów, odc. Radom - Skarżysko-Kamienna.

Projekt został sfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 890 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to prawie 422 mln zł.

Odcinek drogi ekspresowej S7 pod Radomiem

Źródło zdjęcia: GDDKiA

Nowa droga S7 rozpoczyna się w gminie Orońsko na południe od granicy miasta Radom, skąd biegnie w kierunku południowym, przecinając obszar gminy Jastrząb, miasta i gminy Szydłowiec, kończąc swój przebieg na granicy z województwem świętokrzyskim. Na całym odcinku przewidziano przekrój dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu i pasem awaryjnym. Długość odcinka drogi ekspresowej S7 od Radomia do granicy województw wynosi 22 km.

Odcinek drogi ekspresowej S7 pod Radomiem

Źródło zdjęcia: GDDKiA

W okolicy trwają prace na sąsiednim odcinku drogi pomiędzy węzłami Radom Północ i Radom Południe. Budowana ekspresowa obwodnica Radomia także jest finansowana z Programu Infrastruktura i Środowisko.