Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Kolejny odcinek S3 oddany do użytku

27 sierpnia 2018 r. oddano do użytku prawie 10-kilometrowy odcinek nowej drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe, zrealizowany w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko "Budowa drogi ekspresowej S3 Nowa sól-Legnica, odc. Kaźmierzów-Legnica". Jest to odcinek 1. od w. „Kaźmierzów” do w. „Lubin Południe” – Zadanie IV – od w. Lubin Północ (bez węzła) do w. Lubin Południe.

Dzisiejsze otwarcie oznacza udostępnienie dwóch węzłów drogowych o komfortowym połączeniu z istotnymi drogami regionu, w następujących relacjach: 

  • węzeł Lubin Zachód - połączenie drogi ekspresowej S3 z drogą wojewódzką 335, w kierunku Lubina i Chocianowa; 
  • węzeł Lubin Północ - połączenie drogi ekspresowej S3 z drogą krajową nr 3, która po oddaniu do ruchu S3 stanie się drogą wojewódzką, w kierunku Lubina i Góry.

Kolejne etapy przewidują udostępnienie odcinka S3 od węzła Lubin Północ do węzła Kaźmierzów. Wykonawca tego zadania – konsorcjum firm Salini-Pribex, prowadzi intensywne prace budowalne, aby jak najszybciej przejąć ruch z drogi krajowej nr 3.

******

Od 25 czerwca 2018 r. korzystamy już z prawie 24-kilometrowego fragmentu trasy S3 od węzła Lubin Południe do węzła Legnica Południe, gdzie nastąpiło połączenie drogi ekspresowej z autostradą A4.

Dane dotyczące projektu "Budowa drogi ekspresowej S3 Nowa sól – Legnica, odc. Kaźmierzów – Legnica"

Beneficjent: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Wartość całkowita: 1 924,54 mld zł

Koszt kwalifikowalny: 1 167,10 mld zł

Dofinansowanie UE: 992,04 mln zł

Planowana data zakończenia realizacji projektu: IV kwartał 2018 r.