Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Kultura i energetyka idą w parze. A wspiera Program Infrastruktura i Środowisko

Uczniowie z ponad 30 szkół artystycznych w całym kraju rozpoczęli rok szkolny w wyremontowanych budynkach. To pierwsze efekty projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce”, który obejmie w sumie 139 szkół - muzycznych, plastycznych, szkołę baletową i bursy.

To największy w Polsce kompleksowy projekt termomodernizacji w budynkach użyteczności publicznej. Jego wartość przekracza 501 mln zł. Realizowany jest z Programu Infrastruktura i Środowisko i dofinansowany kwotą ponad 400 mln zł. Objęte projektem budynki zostaną ocieplone, wymienione zostaną w nich okna, grzejniki, wentylacja. W planach jest także instalacja nowych kotłów i pomp ciepła. Wkrótce ok. 31 000 uczniów będzie mogło korzystać ze szkół nowoczesnych, bezpiecznych, a także przyjaźniejszych dla środowiska.

Termomodernizacja pomoże zmniejszyć niską emisję (dzięki wyeliminowaniu spalania paliw kopalnych w szkolnych kotłowniach), zapotrzebowanie na ciepło, a także koszt utrzymania budynków. Jeszcze w tym roku remont zakończy się w kolejnych 36 szkołach.