Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Obwodnica Kłodzka oddana do użytku

Kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Kłodzka w województwie dolnośląskim. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych. Około 186,5 mln zł na budowę obwodnicy pochodzi z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Obwodnica ma długość ponad 6,5 km. Jest to odcinek drogi od węzła na międzynarodowej drodze krajowej nr 8 do połączenia z drogą krajową nr 33 w rejonie miejscowości Żelazno.

Obwodnica Kłodzka z lotu ptaka

Źródło zdjęcia: GDDKiA

W ramach inwestycji wybudowane zostały m.in. obiekty inżynierskie (mosty, estakady, wiadukty, przepusty), węzeł drogowy, ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt, urządzenia organizacji ruchu oraz elementy systemu BRD.

Nowa obwodnica ma przekrój jednojezdniowy dwupasowy (po jednym pasie ruchu w każdą stronę). Wybudowany w ramach inwestycji węzeł drogowy oraz skrzyżowania umożliwią bezpieczną komunikację i rozprowadzenie ruchu po pozostałej sieci drogowej oraz obsługę przyległego terenu poprzez sieć dróg dojazdowych.

Oddana dziś do ruchu obwodnica znacznie odciąży centrum Kłodzka od ruchu tranzytowego oraz umożliwi bezpieczną i komfortową jazdę.