Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Ponad 65 mln zł dofinansowania UE na inwestycje kulturalne w Łodzi

19 września 2016 r. w Łodzi podpisano kolejne umowy o dofinansowanie 5 projektów z sektora kultury w Programie Infrastruktura i Środowisko. Łączny koszt wszystkich sześciu inwestycji wynosi około 114 mln zł, dofinansowanie ze środków unijnych z VIII priorytetu Programu Infrastruktura i Środowisko przekroczy 65 mln zł.

Dofinansowane zostaną projekty z Łodzi:

  • Rewitalizacja infrastruktury Muzeum Sztuki w Łodzi - Gdańska 43 – beneficjent: Muzeum Sztuki w Łodzi;
  • Magazyn studyjny dla Muzeum sztuki w Łodzi- budynek J – beneficjent: Muzeum Sztuki w Łodzi;
  • Aranżacja i wykonanie ekspozycji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki w Łodzi – beneficjent: EC1 Łódź – Miasto Kultury w Łodzi;
  • Zakup instrumentarium do prowadzenia działalności kulturalnej przez Akademię Muzyczną w Łodzi – beneficjent: Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi;
  • Przebudowa i rozbudowa budynku Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi – beneficjent: Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.  

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o projektach (PDF 217 KB)

Podpisanie pozostałych umów o dofinansowanie nastąpi do końca września 2016 roku.

Tym samym już ponad 100 umów o dofinansowanie zostało podpisanych w Programie Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wartość dofinansowanych inwestycji to 37,1 mld zł, ze środków unijnych będzie pochodzić 20,2 mld zł. Oznacza to, że do tej pory zagospodarowaliśmy już 18% dostępnych dla programu środków.

 Podpisano ponad sto umów na kwotę 20,2 mld zł, zagospodarowano 18% środków