Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Rozpoczęła się budowa odcinka wschodniego-północnego II linii metra w Warszawie

W Urzędzie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy podpisana została umowa na budowę trzech stacji i tuneli II linii metra w kierunku wschodnim-północnym. Jest to pierwszy etap rozbudowy oddanego do użytku pasażerów 8 marca 2015 r. centralnego odcinka II linii metra. Prace budowlane rozpoczęły się na początku maja br.

Pierwszy etap realizacji odcinka wschodniego-północnego II linii metra w Warszawie zlokalizowany jest na terenie dwóch dzielnic miasta: Pragi Północ i Targówka. W kierunku wschodnim-północnym (z Dworca Wileńskiego) powstanie ok. 3,12 km trasy. Planowane stacje to:

  • Szwedzka (C16) pod ulicą Strzelecką opodal skrzyżowania z ulicą Szwedzką;
  • Targówek (C17) w okolicy skrzyżowania ulic Pratulińskiej i Ossowskiego;
  • Trocka (C18) w rejonie skrzyżowania ulicy Pratulińskiej z Trocką.

Mapa pokazuje umiejscowienie trzech stacji mtera, jakie zostaną wybudowane na odcinku wschodnim-północnycm drugiej linii metra, tj.: Szwedzka, Targówek i Trocka

Źródło: Urząd M. St. Warszawy

 

Kolejnym krokiem w realizacji inwestycji będzie podpisanie umowy na budowę trzech stacji i tuneli II linii metra w kierunku zachodnim.

W ramach realizacji odcinka zachodniego, od stacji Rondo Daszyńskiego wybudowane zostanie ok. 3,4 km podziemnej kolei. Planowane stacje to:

  • Księcia Janusza (C6) pod ulicą Górczewską, w rejonie skrzyżowania z ulicą Księcia Janusza;
  • Młynów (C7) pod ul. Górczewską zlokalizowana pomiędzy wiaduktem linii kolejowej PKP a ulicą Syreny;
  • Płocka (C8) pod ulicą Płocką w rejonie skrzyżowania z ulicą Wolską. 

Pierwszy etap rozbudowy II linii metra (tzw. 3+3) w kierunku wschodnio-północnym oraz zachodnim jest realizowany w ramach projektu Budowa II linii metra, wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zakupem taboru – etap II.

Na dofinansowanie realizacji wartej ponad 3 mld zł inwestycji ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020, przeznaczone zostało niemal 1,83 mld zł.