Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Sezon ogórkowy nie dla przedsiębiorców. W lipcu startuje 28 nowych naborów dla firm

Lipcowe konkursy to głównie oferta dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Wśród nowości znalazły się m.in. nabory, dzięki którym firmy mogą opracować nowoczesne wzornictwo dla swojego produktu, czy też przygotować strategię wejścia i działania na rynkach zagranicznych. Szansę na unijne wsparcie mają także firmy, które mają pomysł na projekt badawczo-rozwojowy lub innowacje, czy też chcą zainwestować w rozwój informatyczny lub efektywność energetyczną.

Na przedsiębiorców czekają w sumie aż 84 konkursy, w tym: 21 z programów ogólnopolskich, 61 z programów regionalnych i 2 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Zobacz aktualne nabory! Poniżej najważniejsze informacje o wybranych konkursach.

innowacje

Jeśli należysz do ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego i prowadzisz firmę w woj. podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelski lub świętokrzyskim, weź udział w konkursie na wdrażanie innowacyjnych produktów lub usług. Dotację przeznaczysz na zakup praw patentowych, know-how, czy na wydatki inwestycyjne.

Do końca lipca środki unijne czekają na mikro, małych i średnich przedsiębiorców z tych terenów.Budżet na projekty to 150  mln zł, w tym 100 mln zł dla przedsiębiorców, którzy inwestują w miastach średnich tych regionów.

Więcej informacji

 bir

Zarówno mikro, mali i średni przedsiębiorcy (oraz konsorcja przedsiębiorstw) mogą ubiegać się o wsparcie w konkursie w województwie małopolskim na wsparcie projektów badawczo-rozwojowych. Dofinansowanie może sięgnąć do 70% wydatków kwalifikowanych,a w ramach projektu możliwe będzie: nabycie wyników badań, przygotowanie prototypów doświadczalnych lub tworzenie instalacji demonstracyjnych i pilotażowych. Masz czas do 25 września.

 

Przedsiębiorcy z MŚP mają także możliwość składania projektów:

energ

 Jeszcze do końca lipca  trwają dwa konkursy dotyczące energetyki z obszaru efektywnej dystrybucji ciepła i chłodu. Co podlega dofinansowaniu? To m.in. przebudowa systemów ciepłowniczych i sieci chłodu czy budowa przyłączy i podłączenie budynków do sieci ciepłowniczej. Więcej szczegółów

Konkurs dla konurbacji śląsko-dąbrowskiej

rozwoj

Prowadzisz mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo w Polsce Wschodniej? Zastanawiasz się jak rozwinąć swój biznes? Dobrym rozwiązaniem jest wejście na rynki zagraniczne. Pod koniec lipca rusza nabór na projekty z Programu Polska Wschodnia. Firmy mogą pozyskać dotację na wprowadzenie produktów lub usług na nowe rynki. Na projekt można otrzymać grant w wysokości nawet 800 tys. zł.

Internacjonallizacja małych i średnich przedsiębiorstw

Czy wiesz, że wzornictwo jest jednym z kluczowych czynników, który decyduje o konkurencyjności produktu na rynku? Jeśli jesteś mikro- małym lub średnim przedsiębiorcą możesz pozyskać środki unijne na opracowanie nowoczesnego i atrakcyjnego dizajnu dla swojego produktu. Na początku lipca ruszył konkurs, do którego można zgłosić właśnie taki projekt.

Dzięki środkom kupisz usługi doradcze, które polegają na przeprowadzeniu profesjonalnego procesu projektowego. Celem jest opracowanie nowego projektu wzorniczego. Następnie wdrożenie nowego lub znacząco ulepszonego produktu i wprowadzenie go na rynek. Dodatkowo możesz otrzymać wsparcie na realizację inwestycji początkowej niezbędnej do wdrożenia tego produktu.

Tym razem możesz startować w konkursach aż w 11 regionach:  dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, pomorskim, śląskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Więcej informacji

Masz firmę i działasz w województwie podlaskim? 20 mln złotych jest przeznaczonych na konkurs  dla przedsiębiorców (również dla „dużych”), którzy chcą  wybudować, przebudować lub zmodernizować infrastrukturę centrów logistycznych.

Sprawdź szczegóły

fs

Prowadzisz agencję zatrudnienia w woj. śląskim lub organizujesz szkolenia? Masz specjalistyczną wiedzę lub znasz osoby z taką wiedzą? Zdobądź pieniądze na kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej lub podnoszenie kompetencji i kwalifikacji zawodowych.

Nabór trwa do 30 lipca. Szczegóły na stronie konkursu

n_i_E

Jeśli masz doświadczenie w realizacji programów kształcenia, może zainteresujesz się projektami, dzięki którym możliwe będzie doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli. Chodzi o wypracowanie i stosowanie form organizacyjnych i metod nauczania u nauczycieli, które będą sprzyjały kształtowaniu i rozwijaniu u uczniów lub słuchaczy kompetencji kluczowych, niezbędnych na rynku pracy oraz właściwych postaw i umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej).

Minimalna wartość projektu wynosi 100 000,00 PLN. Wnioski możesz składać do końca września. Szczegółowe informacje w ogłoszeniu konkursu

Poznaj szczegóły

To tylko wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach znajdziesz poniżej:

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

 Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.

 Za miesiąc kolejne informacje o nowych naborach unijnych! Zapraszamy do śledzenia strony.