Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wschodnia obwodnica Inowrocławia otwarta

Inowrocław zyskał 19 km wschodniej obwodnicy. W uroczystości otwarcia drogi wziął udział wiceminister rozwoju Witold Słowik. Północny odcinek obwodnicy jest w fazie przetargu.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Witold Słowik z wojewodą kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem po otwarciu obwodnicy Inowrocławia (źródło: MR)

Źródło: MR

Nowa droga łączy wspólny odcinek dróg krajowych 15 i 25 na południu miasta z drogą krajową nr 15 po północnowschodniej stronie Inowrocławia. Tym samym Poznań i Gniezno zyskały szybsze połączenie z Toruniem. W ramach inwestycji wybudowano 19 km dwupasmowej drogi, 3 węzły drogowe („Latkowo”, „Jacewo” i „Tupadły” ), mosty (m.in. nad Notecią) i wiadukty.

Przebieg wschodniej obwodnicy Inowrocławia

Źródło: GDDKiA

W trakcie przetargu jest obecnie północna część obwodnicy, czyli łącznik pomiędzy drogami krajowymi 15 i 25.

Pierwsze samochody na otwartej obwodnicy Inowrocławia

Fot. Łukasz Jóźwiak, GDDKiA

Budowa obwodnicy Inowrocławia to część większej, dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej inwestycji „Budowa obwodnic Inowrocławia i Brodnicy w ciągu DK15”. Wartość całego projektu to ponad 674 mln zł, a dofinansowania unijnego z Programu Infrastruktura i Środowisko – 445 mln. Obwodnica Brodnicy została oddana do ruchu w czerwcu 2016 r.