Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Bezprawne korzystanie ze znaków Funduszy Europejskich

Ostrzegamy przed nieuprawnionym korzystaniem ze znaków (logotypów) Funduszy Europejskich i Programu Infrastruktura i Środowisko. 

Nie każdy kto używa znaku ma do tego prawo

Zauważyliśmy, że znakami Funduszy Europejskich (w tym Programu Infrastruktura i Środowisko) posługują się podmioty, które nie mają do tego prawa. Ze znaków może korzystać tylko ten, kto realizuje projekt (beneficjent) albo z nim współpracuje przy jego realizacji. Listę beneficjentów i ich projektów znajdziesz na Portalu Funduszy Europejskich

Niektórzy korzystają ze znaków, żeby zwiększyć swoją wiarygodność. Chcą w ten sposób przekonać potencjalnych klientów do swoich produktów i usług. Takie działanie jest bezprawne i nieuczciwe wobec innych przedsiębiorców oraz konsumentów. 

Przykład naruszenia

Na zdjęciu (JPG 99 KB) pokazujemy przykład bezprawnego wykorzystania znaku Funduszy Europejskich (Programu Infrastruktura i Środowisko). Podmiot, który zlecił opracowanie tej ulotki i jest w niej opisany nie jest beneficjentem. Nie ma prawa do używania znaku Funduszy Europejskich, którego użyto w ulotce. 

Nie bądź obojętny - reaguj!

Jeśli wiesz o przypadku bezprawnego korzystania ze znaków Programu Infrastruktura i Środowisko, daj nam o tym znać. Możesz skorzystać z formularza albo wyślij do nas maila na adres: naduzycia.POIS@mfipr.gov.pl.

Twoje zgłoszenie pomoże uczciwości w biznesie. Gwarantujemy anonimowość!