Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Niebieskie Księgi (Blue Book) przygotowane przez Inicjatywę JASPERS to dokumenty, które są głównym źródłem metodologii do przygotowania analiz kosztów i korzyści w sektorze transportu. Są one uzupełnieniem i dopracowaniem wytycznych Komisji Europejskiej oraz wytycznych krajowych w zakresie przygotowania tych analiz.

Dla każdej gałęzi transportu został przygotowany oddzielny dokument, którego celem jest wsparcie podmiotów przygotowujących takie analizy. Analiza kosztów i korzyści jest dokumentem niezbędnym nie tylko przy wnioskowaniu o dofinansowanie z funduszy unijnych. Może być także wykorzystana w trakcie przygotowania dokumentów, które mają wesprzeć decydentów w wyborze najlepszego wariantu inwestycyjnego.

W związku z rozpoczęciem nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027, JASPERS przygotował aktualizację dotychczasowych dokumentów, które chcemy z Państwem skonsultować. Przygotowane zostały aktualizacje Niebieskich Ksiąg dla trzech sektorów:

Zachęcamy do przekazania opinii na temat załączonych dokumentów. Uwagi można składać do 20.04.2022 r. za pomocą poniższych formularzy lub na adres bluebook@mfipr.gov.pl.

Weź udział w konsultacjach: