Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Dobra wiadomość dla inwestycji z Programu Infrastruktura i Środowisko! Komisja Europejska pozytywnie o warszawskich tramwajach

Komisja Europejska wydała dziś pozytywną decyzję dla projektu „Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa wraz z zakupem taboru oraz infrastrukturą towarzyszącą”. Inwestycja będzie realizowana przy wsparciu Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) 2014-2020.

Wizualizacja - Aleja Rzeczypospolitej w stronę Alei Wilanowskiej

Całkowita wartość projektu to niemal 1,19 mld zł. Dofinansowanie unijne wyniesie ponad 0,5 mld zł. Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku. Do 2021 roku powstanie ok. 19 km trasy tramwajowej od Dworca Zachodniego do węzła z ul. Grójecką oraz od al. Niepodległości do Wilanowa Zachodniego.

Wizualizacja - ul. Bitwy warszawskiej 1920 r. od strony ul. Szczęśliwickiej w stronę Parku Zachodniego

Jednak tory to nie wszystko. Na Annopolu zlokalizowana zostanie nowa zajezdnia, a na warszawskie ulice wyjedzie 50 nowych dwukierunkowych tramwajów niskopodłogowych. Na nowej trasie zamontowane zostaną tablice systemu informacji pasażerskiej.

Wizualizacja - ul. Spacerowa w stronę ul. Goworka

Cel, jaki przyświeca stołecznej inwestycji, to połączenie osiedli Wilanowa i Dolnego Mokotowa. Łatwiej będzie też podróżnym dostać się do Dworca Zachodniego.

Tym samym jest już 55. pozytywnych decyzji Komisji Europejskiej dla projektów POIiŚ 2014-2010.

Źródło wizualizacji: Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.