Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Dwa odcinki, dwie inwestycje, jeden cel - nowa trasa na zachodnim Pomorzu

Kierowcy mogą korzystać z kolejnych tras, które powstały dzięki wsparciu z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Odcinki drogi S6 od Kołobrzegu do Kiełpina oraz od Kiełpina do Płotów to łącznie prawie 39 km.

Oddana do ruchu trasa formalnie składa się z dwóch odcinków, które powstały jako części osobnych projektów POIiŚ. 24 km trasy pomiędzy Kiełpinem a Kołobrzegiem to jeden z odcinków projektu „Budowa drogi ekspresowej S6 Szczecin - Koszalin, odc. Kiełpino – pocz. obwodnicy Koszalina i Sianowa”. Na całą inwestycję Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) uzyskała ponad 641 mln zł unijnego dofinansowania.

Odcinek, który biegnie między miejscowościami Płoty i Kiełpino to z kolei projekt „Budowa drogi ekspresowej S6 Szczecin - Koszalin, odc. Goleniów – Kiełpino”, który jest realizowany z unijnym wsparciem w wysokości prawie 538 mln zł.

Po zakończeniu obu projektów powstanie tu łącznie ponad 117 km ekspresowej trasy. GDDKiA jeszcze w tym miesiącu planuje otworzyć kolejne części tych inwestycji.