Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Kolejne ekspresowe kilometry z Lublina do Warszawy – w sam raz na wakacyjne podróże!

S17 jest od dziś dłuższa o 30 km. Tempo przejazdu między węzłami Garwolin Południe i Ryki Północ jest już takie, jak na ekspresówkach. Pod koniec wakacji, po oddaniu trzeciego odcinka, kierowcy dystans 140 km od Garwolina do Piask, pokonają w około 70 minut. Droga powstaje dzięki unijnemu dofinansowaniu z Programu Infrastruktura i Środowisko. 

Wartość całkowita 30-kilometrowego, z którego od dziś mogą korzystać kierowcy, to ok. 840 mln zł. Jest on częścią projektu "Budowa drogi ekspresowej S17, odc. Garwolin – Kurów" o wartości 2,28 mld zł. Jego dofinansowanie z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko wyniesie 1,18 mld zł. 

Droga ekspresowa S17 w okolicy węzła Ryki Północ

Zdjęcie: Z. Przybysz/MIiR

W niespełna miesiąc kierowcy dostali blisko 45 nowych kilometrów na trasie Warszawa – Lublin: 13-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód (18 czerwca) i dzisiejsze 30 km między Garwolinem a Rykami. To nie koniec dobrych wiadomości drogowców dla tego regionu! Pod koniec wakacji do użytku zostanie oddane 15 kilometrów nowej drogi, która będzie omijała Ryki. 

Droga ekspresowa S17 Warszawa – Hrebenne (granica z Ukrainą) w ciągu trasy europejskiej E372 łączy aglomerację warszawską z Lubelszczyzną i prowadzi ruch w kierunku Lwowa. Pomiędzy Kurowem a Piaskami przebiega na wspólnym odcinku z drogą ekspresową S12, tworząc główną oś transportową w województwie lubelskim. Na początkowym odcinku (od S8 do A2) droga ma stanowić wschodnią obwodnicę Warszawy, część ekspresowej obwodnicy tego miasta.