Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Łódzka edukacja artystyczna rozwija skrzydła

Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi przy pomocy dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 rozbudował swoją siedzibę o dwie sale. Jedna z nich, koncertowa maksymalnie może pomieścić 255 osób i druga, kameralna 152 osoby. Inwestycja właśnie dobiegła końca, już w maju nowe przestrzenie będą przeznaczone do działalności artystycznej.

Za 15 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej, młode talenty muzyczne mogą korzystać z nowej jakości kształcenia, a także cieszyć publiczność swoimi występami w profesjonalnych salach. Do ćwiczeń przygotowano specjalne pomieszczenia, także te związane ze sterowaniem i nagrywaniem dźwięku. Poszerzenie oferty artystycznej szkoły i dostępności do edukacji artystycznej będzie szansą dla dzieci i młodzieży, w których budzi się muzyczny talent, bądź chcą go odkryć. Budynek szkoły zyskał także udogodniania dla osób z niepełnosprawnościami.

Całkowita wartość projektu pn. Przebudowa i rozbudowa budynku Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi wyniosła niemal 28 mln, w tym ponad 64% stanowi dofinansowanie z budżetu UE. Po więcej informacji o projekcie zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej szkoły

Sala koncertowa

Źródło zdjęć: Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi