Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Beneficjenci Programu Infrastruktura i Środowisko zapraszają na Noc Muzeów w internecie

Przed nami Międzynarodowe Święto Muzeów, które przypada 18 maja. Wydarzenie od lat cieszy się ogromną popularnością.

W tym roku zostanie zorganizowane w nietypowy sposób. Tym razem muzea zapraszają do sieci, gdzie będą udostępniały swoje wystawy.

"W dobie koronawirusa wiele instytucji kultury zdecydowało się na przeniesienie swojej działalności do sieci. Izolacja społeczna pokazała jak, istotną rolę w naszym życiu odgrywa kultura. Wystawy online, lekcje muzealne, spektakle, nawet koncerty w sieci cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Do akcji przyłączają się również instytucje kultury, których działanie i rozwój jest możliwy dzięki wsparciu funduszy unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko" – podkreśla minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Noc muzeów w tradycyjnej formie przyciągała rokrocznie tłumy zwiedzających. W tym roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarekomendował organizowanie Nocy Muzeów jako wirtualny spacer zamiast tradycyjnej formuły. Ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających w obecnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem i – co najważniejsze – bezpiecznym pozostaje zwiedzanie online.

Poniżej lista instytucji - Beneficjentów Programu Infrastruktura i Środowisko, które można zwiedzić bez wychodzenia z domu 16 maja:

Więcej informacji na temat wydarzania - Noc Muzeów dostępnych jest na stronie nimoz.pl