Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Zawierciu w nowej odsłonie

W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu otwarto oddział dziecięcy wyremontowany przy wsparciu Funduszy Europejskich. Spełnia wszystkie standardy, jest nowoczesny, a przy tym kolorowy i przyjazny dla małych pacjentów.

Na oddziale wydzielono pokoje dla młodszych i starszych dzieci. Większość posiada węzły sanitarne, co zdecydowanie poprawiło komfort przebywających na salach dzieci i ich opiekunów. Przeszklone drzwi i centrala monitoringu pozwalają na stałą obserwację i zwiększają bezpieczeństwo małych pacjentów.

wyremontowany oddział dziecięcy w szpitalu w Zawierciu

fot. Szpital Powiatowy w Zawierciu

wyremontowany oddział dziecięcy w szpitalu w Zawierciu

fot. Szpital Powiatowy w Zawierciu

Oddział posiada 11 sal, w tym dwuosobową salę intensywnego nadzoru oraz 3 izolatki wyposażone w filtry HEPA. Zakupiono także mobilną komorę dekontaminacyjną, kardiomonitory i aparat EKG. Dzięki utworzonej śluzie, w razie potrzeby oddział można podzielić na część zakaźną i czystą. Na każdej z nich znajduje się gabinet zabiegowy.

Zadbano również o odpowiednią kolorystykę i barwny wystrój. We wszystkich pokojach zastosowano panele gazowo-elektryczne zaprojektowane specjalnie z myślą o dzieciach. Frontowe płyty paneli to trójwymiarowe grafiki zwierząt, takich jak kot, krowa, lis czy wieloryb. Takie rozwiązania pomagają zminimalizować stres związany z pobytem w szpitalu i sprawiają, że małym pacjentom łatwiej znieść  rozłąkę z domem.

Nad dziećmi czuwa profesjonalna kadra medyczna: zespół lekarski oddziału tworzy trzech lekarzy specjalistów i czterech rezydentów. Rocznie leczonych jest tu ok. 1000 małych pacjentów.

Remont prowadzony był w ramach projektu Zakup sprzętu oraz modernizacja istniejących pomieszczeń w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu na oddziale obserwacyjno-zakaźnym z pododdziałem skórno-wenerologicznym i oddziale dziecięcym celem przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19. Całkowita wartość projektu to 9,8 mln zł, w tym dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko w wysokości 8 mln zł.