Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Otwarcie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu właśnie dobiegły końca prace remontowe. Miejsce, gdzie kultura jest najważniejsza ponownie będzie mogło tętnić życiem. Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko elbląska placówka kultury przeszła generalny remont.

Inwestycja polegała na rozbudowie istniejącego budynku o blisko 1900 m2.  Dzięki dofinansowaniu unijnemu wyremontowano i przebudowano także pozostałe powierzchnie, których suma wynosi ponad 4000 m2. Projekt obejmuje niemałą gratkę dla wielbicieli kina - widzowie mają do dyspozycji – prócz 2 większych - trzecią salę kinową, liczącą 73 miejsca, w której odbywać się mogą prezentacje kina studyjnego, amatorskiego, ale także spotkania, wykłady i zajęcia z kinematografii. Nowa sala kinowa powstała także z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami. Osoby niewidome i niedowidzące będą mogły korzystać z seansów filmowych z audiodeskrypcją.

Co więcej w ramach projektu utworzono Centrum Sztuki Filmowej, które zajmuje się edukacją filmową i medialną. Modernizacje przeszły także pracownie artystyczne, gdzie prowadzona jest edukacja artystyczna i plastyczna dla wszystkich nieodkrytych talentów.

Częścią działalności Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” jest także Regionalna Pracownia Digitalizacji, na jej doświadczeniach powstało centrum edukacji regionalnej z wyposażoną salą multimedialną. Przestrzeń ma służyć organizacji zajęć z ochrony dziedzictwa kulturowego. Warte podkreślenia są również nowe przestrzenie wystawiennicze, które powstały z myślą o artystach i twórcach.

Z okazji otwarcia inwestycji Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przygotowało Dzień Otwarty z szeregiem atrakcji. Szczegóły wydarzenia są dostępne na stronie Centrum Spotkań Europejskich Światowid

Całkowity koszt projektu „Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID w Elblągu” wyniósł niemal 26 mln zł, z czego dofinansowanie z Funduszy Unijnych, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, to kwota niemal 12,6 mln zł.

Budynek Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" widziany pomiędzy drzewami

fot. CSE Światowid w Elblągu

Budynek Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" widziany z lotu ptaka

fot. CSE Światowid w Elblągu

 

Jedna z sal w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Po prawej stronie, za szkłem obrazy oraz dzieła artystów
fot. CSE Światowid w Elblągu

 

Czerwone krzesła w sali kinowej

fot. CSE Światowid w Elblągu

 

Wnętrze Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"

fot. CSE Światowid w Elblągu