Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Program Infrastruktura i Środowisko dzieciom – wakacyjnie polecamy!

Gorąco? Nadmorskie babki z piasku zaczynają się nudzić? A górskie szlaki są zbyt przepełnione turystami? Mamy rozwiązanie! Sprawdź, co na wakacje przygotowali wybrani beneficjenci Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i ruszaj w drogę szlakiem inwestycji współfinansowanych z środków UE! 

Grafika z opisem Spędź wakacje z Funduszami Europejskimi

Młyn Wiedzy w Toruniu 

W tak zwanych „Minikopernikach” od wtorku do niedzieli w wakacje odbywają się godzinne warsztaty. Wśród tematów znajdziecie m.in. historie zwykłego pluszowego misia. Na tych zajęciach odkryjecie, jak naprawdę nazywa się Kubuś Puchatek oraz dlaczego akurat groźny miś stał się ulubioną maskotką dzieci, a ponadto jak zrobić przytulankę z rzeczy codziennego użytku. Wakacyjna oferta warsztatów trwa do 31 sierpnia, sprawdź jej szczegóły. Przy okazji nie zapomnijcie wpaść na wystawę Ścieżki dorastania, która powstała dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich 

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

27 lipca łódzkie muzeum zaprasza dzieci od 6 do 10 lat na warsztaty nawiązujące do idei fabryki. Najmłodsi dowiedzą się, jak działa fabryka, jakie można usłyszeć w niej dźwięki i co ma wspólnego z czajnikiem? Zajęcia odbywają się na przestrzeni wystawy MIASTO – MODA – MASZYNA, która została zrealizowana dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Informacje organizacyjne są dostępne na stronie Muzeum.

Muzeum Narodowe w Krakowie

Małopolska perła kultury również ma w swojej ofercie zajęcia dla dzieci. Kalendarz warsztatów pod hasłem Równowaga jest najważniejsza został zaplanowany do końca sierpnia. Wśród atrakcji dostępny jest szereg ciekawych tematów, np. O czym skrzypi muzealne krzesło?, Kolory uczyć oraz Dlaczego Matejko kochał zabytki? Spotkania w ramach równowagi odbywają się w różnych plenerowych miejscach od ogrodów przez tarasy aż do placów. Zainteresowani? Szczegóły znajdziecie na stronie Muzeum Narodowego

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

W Muzeum dla Dzieci w PME grupy zorganizowane mogą zapisać się na zajęcia edukacyjne. Do wyboru warsztaty Malowania na szkle, podczas których uczestnicy namalują własne obrazki i zabiorą jako pamiątkę. Na tym nie koniec – zajęcia pt. Gry i zabawy na świecie wprowadzą najmłodszych w świat gier oraz związanych z nimi rytuałów. Ostatnim tematem do wyboru jest Lekcja podróżnicza na wystawie To tu, to tam, czyli historia i sens podróży. Po więcej informacji zapraszamy na stronę muzeum.

Słowiński Park Narodowy  

Skoro wakacje, to pora również dać Nura w naturę. Przy okazji wizyty nad morzem warto wziąć udział w warsztatach edukacyjnych dla rodzin z dziećmi. W trzech lokalizacjach parku czeka dawka wiedzy na temat przyrody Słowińskiego Parku Narodowego. We wtorki w wiacie edukacyjnej przy Muzeum w Czołpinie przygotujecie mini hotelik dla owadów i poznacie wskazówki, jak zwabić tam małych latających gości. W każdą środyę w filii muzeum w Rowach jest okazja do poznania przyrody nieożywionej parku, pod lupę trafi nawet piasek! Czwartkowe przygody będzie można przeżyć w filii muzeum w Rąbce. Będzie tam królował sam Bałtyk! Od geologicznej przeszłości naszego morza po najciekawsze gatunki mieszkańców Bałtyku. Po więcej szczegółów wejdźcie na stronę Parku.

A dla tych, którzy nad morze się nie wybierają, czeka aplikacja Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem w SPN dofinansowana z Funduszy Europejskich, w Programie Infrastruktura i Środowisko. Dzięki niej zbadacie jakość powietrza i gleby oraz poznacie alfabet Morse’a i skalę Beauforta. Ciekawi? Zajrzyjcie na stronę i pobierzcie apkę!

Zdobądź SuperMoc Rogatka!

Któż nie lubi pikników? Zwłaszcza takich z atrakcjami dla dzieci. Trwają wakacyjne pikniki organizowane przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC. Gospodarzem każdego wydarzenia jest znany wszystkim dzieciom – nosorożec Rogatek.

Podczas pikników można zdobyć „SuperMoc Rogatka”. Aby zdobyć SuperMoc Bezpieczeństwa na uczestników czeka moc atrakcji i wyzwań, które muszą podjąć. Zdobywanie SuperMocy, jaką jest wiedza o bezpieczeństwie, może być banalnie proste – dzięki zadaniom, grze edukacyjnej i atrakcjom każdy zdobędzie pakiet wiedzy o zachowaniach na kolei!

Uwaga! Są też konkursy z nagrodami od Rogatka!
Za nami już piknik w Zakopanem (23 lipca), a w planie:  

  • 30 lipca – Jastrzębia Góra,        
  • 13 sierpnia – Mikołajki,        
  • 27 sierpnia – Łeba.

Szczegółów szukajcie na stronie kampanii