Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Projekty Programu Infrastruktura i Środowisko w finale plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2021”

Inwestycje realizowane z Funduszy Europejskich w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 cieszą się dobrymi notami w konkursowych zmaganiach. Nie inaczej jest również w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku 2021" organizowanym przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl.

Rolą konkursu jest nagrodzenie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych inicjatyw historycznych minionego roku.

Do finału zakwalifikowały się przedsięwzięcia dofinansowane z środków Unii Europejskiej. W kategorii "Wystawa" ekspozycje - Miasto-Moda-Maszyna w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Kraków od początku, bez końca w krakowskim Pałacu Krzysztofory. 

Z kolei w kategorii Wydarzenie w finałowej piątce znalazło się otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

Zachęcamy do poznania bliżej docenionych inwestycji: Stolica Włókiennictwa w ŁodziOtwarcie Pałacu Krzysztofory w Krakowie; Muzeum Pamięć Sybir

Plebiscyt składa się z dwóch etapów, w pierwszym osoby prywatne i instytucje zgłaszają maksymalnie 3 wydarzenia, po jednym z każdej kategorii. Następnie jury wybiera po pięć projektów z każdej kategorii, które przechodzą do finału. Ostateczną decyzję o zwycięzcach podejmują internauci w ogólnodostępnym głosowaniu. W tegorocznej, 15. edycji plebiscytu głosy można oddawać poprzez stronę internetową do 15 sierpnia. 

O zwycięzcach dowiemy się podczas uroczystej gali we wrześniu 2022 r.

***

Więcej informacji o plebiscycie znajduje się na stronie wydarzenia