Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Służba zdrowia z kolejnym wsparciem z funduszy unijnych

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przeznaczyło na rzecz służby zdrowia na walkę z pandemią 550 milionów złotych z funduszy unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko. Od dziś już 465 milionów złotych z tej kwoty wesprze służbę zdrowia.

To pieniądze między innymi na zakup aparatury medycznej, w tym monitorów, pomp infuzyjnych, zakup środków ochrony indywidualnej, m.in. masek, kombinezonów, fartuchów, gogli oraz zakup środków do dezynfekcji. To rezultat działania Funduszowego Pakietu Antywirusowego.

"Zmobilizowaliśmy wszystkie siły, żeby udzielać potrzebnej i skutecznej pomocy w walce z pandemią. Nasz Funduszowy Pakiet Antywirusowy to skuteczna odpowiedź na turbulencje wywołane przez koronawirusa. Dzięki sprawnej współpracy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Zdrowia, szpitale w ekspresowym tempie dostaną niezbędny sprzęt do walki z koronawirusem" – podkreśla minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Ministerstwo Zdrowia, dzięki środkom unijnym przekazanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, uruchomiło dziś pięć projektów na wsparcie systemu ochrony zdrowia w zapobieganiu, przeciwdziałaniu oraz zwalczaniu koronawirusa. Dofinansowanie z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko dla pięciu inwestycji to 465 milionów złotych.

Sztab kryzysowy działający w Ministerstwie Zdrowia na bieżąco monitoruje sytuację i zbiera zapotrzebowanie od szpitali. Zakupiony ze środków unijnych sprzęt będzie przekazywany do szpitali zgodnie z tym zapotrzebowaniem.