Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Teatr w Opolu zmodernizowany dzięki Funduszom Europejskim

Fundusze Europejskie łączą miłośników teatru, o czym pisaliśmy już we wcześniejszej wiadomości. Jednak dzisiaj na szczególną uwagę zasługuje Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Właśnie zakończyły się prace remontowe obiektu. Dzięki realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, opolski teatr zyskał nową jakość. 

Inwestycja objęła prace remontowe, przebudowano główną fasadę Teatru wraz z przyległym otoczeniem. Dzięki Funduszom Europejskim modernizacji uległo również Centrum Edukacji Kulturalnej. W odświeżonym teatrze wprowadzono szereg usprawnień i rozwiązań, m.in. przebudowano system wentylacji i klimatyzacji budynku. Na widzów czeka także nowe oświetlenie małej sceny oraz zmodernizowany system elektroakustyczny. 

Realizacja projektu będzie miała wpływ na nową ofertę kulturalno-edukacyjną, z której będą mogły korzystać również osoby z niepełnosprawnościami. Z okazji otwarcia Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu przygotowano cały weekend atrakcji. Szczegółowy program jest dostępny na stronie Teatru Opole.

Całkowity koszt projektu „Nowa jakość Teatru - przebudowa i modernizacja Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu na cele kulturalne i edukacyjne" wyniósł 26,4 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło ponad 14,2 mln zł.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej teatru

Podświetlony budynek Teatru, widok z boku.
Źródło: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu  

Wejście do budynku teatru, przed wejściem stoją stoliki i krzesła.
Źródło: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu 

Przeszklone wnętrze teatru wraz ze stolikami i krzesłami
Źródło: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Wnętrze Teatru, wraz ze schodami pnącymi się w górę. Po lewej krzesła i stoły, po prawej wisi czarno-białe zdjęcie kobiet.
Źródło: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Pusta widownia teatru
Źródło: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu