Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Zakończono budowę gazociągu relacji Czeszów-Kiełczów

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu relacji Czeszów – Kiełczów, który wraz z gazociągami Zdzieszowice – Wrocław i Czeszów - Wierzchowice umożliwi odbiór zwiększonych ilości surowca ze świnoujskiego Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz - w niedalekiej przyszłości - z gazociągu Baltic Pipe, który połączy Polskę ze złożami gazu na Szelfie Norweskim. 

Gazociąg Czeszów – Kiełczów ma długość ok. 32,5 km. Jest położony w województwie dolnośląskim w gminach Zawonia i Długołęka. Stanowi część gazowego Korytarza Północ – Południe, który jest bardzo istotnym elementem budowania niezależności Polski w zakresie zaopatrzenia w gaz ziemny.

Wartość całej inwestycji przekroczyła 160 mln zł. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości ok. 73 mln zł w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dodatkowo, przygotowanie dokumentacji projektowej dofinansowano kwotą ponad 833 tys. zł. w ramach środków Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

***

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie GAZ-SYSTEM