Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Zakończono kolejny etap budowy drogi S3

W ostatnich tygodniach oddano do ruchu 2 odcinki drogi ekspresowej S3 od węzła Kazimierzów do węzła Lubin Północ o łącznej długości 14 km. Tym samym zakończyła się realizacja projektu "Budowa drogi ekspresowej S3 Nowa Sól – Legnica, odc. Kaźmierzów – Legnica". Inwestycja powstawała ze wsparciem Funduszy Europejskich.

Koszt całkowity projektu to 1,96 mld zł, z czego dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko to 987 mln zł.

W ramach realizacji projektu powstało ponad 48 km drogi ekspresowej o dużej przepustowości, stanowiącej fragment korytarza transeuropejskiego sieci TEN-T. Dzięki realizacji inwestycji poprawią się warunki ruchu w kierunku północ-południe w okolicach Lubina i Legnicy. Wzrośnie też bezpieczeństwo jazdy.

Projekt "Budowa drogi ekspresowej S3 Nowa Sól – Legnica", odc. Kaźmierzów – Legnica to składowa budowy całej drogi ekspresowej S3, która jest już przejezdna na odcinku od Szczecina do Legnicy.   

Droga ekspresowa S3 będzie miała długość prawie 500 km i będzie przebiegać od Świnoujścia oraz Szczecina na północy, aż do południowej granicy Polski w Lubawce.

Trwa jeszcze realizacja południowego odcinka drogi pomiędzy Bolkowem a Lubawką

*****

Do końca września 2021 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła do ruchu w ramach projektów dofinansowanych z Programu Infrastruktura i Środowisko w sumie ok. 1234 km dróg, w tym 81 km autostrad, 1006 km dróg ekspresowych i 147 km dróg krajowych. W ramach udostępnionych ciągów powstały obwodnice 27 miast.