Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Jak grzyby po deszczu. Wrzesień obfituje w kilometry nowych dróg oddanych do ruchu

Od popołudnia 15 września 2018 roku kierowcy korzystają z 33 km nowej trasy na pograniczu województw dolnośląskiego i lubuskiego. 17 września do ruchu zostało oddanych 16 km trasy na Mazowszu.

Otwarty w sobotę odcinek to część projektu „Budowa drogi ekspresowej S3 Nowa Sól – Legnica”, który jest finansowany z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (wysokość dofinansowania: 570,21 mln zł, wartość inwestycji: 980,31 mln zł). Cała inwestycja to ponad 80 km ekspresówki. Oddany do ruchu odcinek to nieco ponad 33 km, od węzła Nowa Sól Południe do węzła Kaźmierzów, a na nim 33 różne obiekty: wiadukty, mosty, estakady i przepusty.

Poniedziałek z kolei przyniósł dobrą wiadomość dla kierowców, którzy przemierzają Mazowsze. Mogą już korzystać z drogi ekspresowej S8 między węzłem Poręba a obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej. Trasa jest częścią inwestycji „Budowa drogi ekspresowej S8 Wyszków – granica woj. mazowieckiego/podlaskiego”, która otrzymała dofinansowanie z POIiŚ w kwocie 662,8 mln zł. Cała wartość przedsięwzięcia to 1,33 mld zł.