Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Nowa trasa na Dolnym Śląsku. Prawie 20 km drogi S5 oddano dziś do ruchu

Niemal 20 km nowej trasy drogi ekspresowej S5 od dziś jest już dostępne dla kierowców. Oddany do ruchu odcinek to część projektu Budowa drogi ekspresowej S5 odc. Korzeńsko – Wrocław (w. Widawa), który powstaje przy wsparciu Funduszy Europejskich w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W uroczystości otwarcia inwestycji wzięła udział wiceminister rozwoju Andżelika Możdżanowska.

Otwarcie odcinka S5 między węzłami Korzeńsko a Krościna

Źródło zdjęcia: GDDKiA

Pierwsze samochody przejechały dziś drogą między węzłami Korzeńsko a Krościna (woj. dolnośląskie). Jeszcze w tym roku przejezdne będą pozostałe dwa odcinki realizowanego ekspresowego połączenia Wrocławia z istniejącą obecnie trasą S5. Będzie to łącznie prawie 50 km nowej, szybkiej i bezpiecznej trasy, a w tym 7 węzłów drogowych, 46 obiektów mostowych i 4 Miejsca Obsługi Podróżnych.

Otwarcie odcinka S5 między węzłami Korzeńsko a Krościna

Źródło zdjęcia: GDDKiA

Wartość całej inwestycji to blisko 1,9 mld zł. Projekt został dofinansowany z funduszy UE w ramach POIiŚ 2014-2020 kwotą 911 mln zł. Droga ekspresowa S5 połączy Dolny Śląsk z północną częścią Polski, ułatwi transport dalekobieżny i odciąży sieć dróg lokalnych. Pozwoli wyprowadzić ruch z terenów zabudowanych, co spowoduje znaczną poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróży oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w miejscowościach, przez które obecnie przebiega droga krajowa nr 5. Inwestycja przyczyni się także do zmniejszenia hałasu, ilości spalin i stopnia zużycia dróg lokalnych przebiegających przez poszczególne miejscowości.