Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Ostróda Południe – Rychnowo: pierwsze samochody na nowym odcinku S7

Oddany dziś do użytku kierowców 8,8 km odcinek drogi ekspresowej S7 Ostróda Południe – Rychnowo to część projektu Budowa drogi ekspresowej S7, odc. Miłomłyn – Olsztynek realizowanego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Otwarcie odcinka S7 Ostróda Południe - Rychnowo w obecności wicemnistra Witolda Słowika

Źródło zdjęcia: GDDKiA

Wraz z zakończonym odcinkiem udostępniono kierowcom również węzły drogowe budowane na sąsiednich odcinkach S7. Łącznie daje to odcinek trasy o długości około 12 km. Pozwoli to na lepsze skomunikowanie oddanego fragmentu trasy z istniejącym obecnie układem drogowym do czasu zakończenia sąsiednich odcinków.

Wartość całej inwestycji wynosi 2,2 mld zł. Dofinansowanie POIiŚ to 1,4 mld zł. Przedsięwzięcie obejmuje budowę drogi ekspresowej S7 (należącej do sieci TEN-T) i stanowi element jednego z najważniejszych ciągów drogowych w kraju, łączącego Trójmiasto, Warszawę i Kraków.

Otwarcie odcinka S7 Ostróda Południe - Rychnowo

Źródło zdjęcia: GDDKiA

Inwestycja składa się z czterech pododcinków o łącznej długości 38,8 km:

  • A Miłomłyn – Ostróda Północ (oddany do użytku 19 grudnia 2016 r.),
  • B Ostróda Północ – Ostróda Południe,
  • C1 Ostróda Południe – Rychnowo (oddany do użytku 11.08.2017 r.),
  • C2 Rychnowo – Olsztynek.

Na całym odcinku przewidziano przekrój dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu, pasem dzielącym (w tym rezerwa pod trzeci pas ruchu) i obustronnymi pasami awaryjnymi.

Otwarcie odcinka S7 Ostróda Południe - Rychnowo

Źródło zdjęcia: GDDKiA

Inwestycja jest położna w północnej części Polski na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego i przechodzi przez obszar powiatów ostródzkiego i olsztyńskiego. Łącznie z udostępnionym dziś odcinkiem drogi w województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 122 km tej trasy na odcinkach: Elbląg – Ostróda Północ (59,4 km) oraz Olsztynek – Nidzica (31,3 km), Nidzica – Napierki (22,7 km) oraz Ostróda Południe – Rychnowo (8,8 km). W budowie znajdują się obecnie jeszcze dwa odcinki S7 o łącznej długości 20,8 km.

Zakończenie tych inwestycji planowane jest w tym roku.