Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Pierwsza umowa w sektorze energetyki w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

3 marca 2016 r. podpisano pierwszą umowę przyznającą dofinansowanie unijne w sektorze energetyki w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Koszt projektu to blisko 129 mln zł, który jest w 100 proc. pokrywany z Programu.

Dzięki realizacji projektu Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE (Odnawialne Źródła Energii), każdy obywatel będzie miał możliwość skorzystania z nieodpłatnej porady z zakresu efektywności energetycznej w domu, przedsiębiorstwie, czy urzędzie. Dodatkowo doradca energetyczny będzie wskazywał możliwe źródła dofinansowania inwestycji z funduszy unijnych w zakresie efektywności energetycznej i OZE.

Projektrealizowany będzie poprzez wyszkolonych doradców we wszystkich województwach. Beneficjentem projektu jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który współpracuje z partnerami. Partnerami są: 14 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Szczegółowe cele projektu to:

  • Zwiększenie świadomości w zakresie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej;
  • Wsparcie gmin w przygotowaniu i wdrażaniu PGN/SEAP (Plany Gospodarki Niskoemisyjnej oraz Plany Działań na Rzecz Zrównoważonej Energii);
  • Wsparcie w przygotowaniu i wdrażaniu inwestycji w zakresie efektywności energetycznej (EE) i OZE.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Ministerstwa Energii oraz na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.