Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Hej, mali odkrywcy i podróżnicy, może chcecie spróbować czegoś zupełnie nowego? Jeśli tak, to mamy propozycję dla Was!

Marzycie o górskich wędrówkach i przecieraniu szlaków, ale jednocześnie kochacie opiekować się zwierzętami? Jeśli tak, to już teraz możecie przenieść się na karpackie hale i wcielić się w rolę bacy. Wystarczy, że zagracie w grę Wypasione Owce na swoich smartfonach.

Dzięki Funduszom Europejskim i realizacji projektu pn. Karpaty Łączą – Tradycyjne pasterstwo jako forma czynnej ochrony zagrożonych gatunków i siedlisk, możesz zbierać punkty i poznawać przyrodę górskich pastwisk.

Na poszczególnych etapach gry, odwiedzisz prawdziwe hale, na których odbywa się tradycyjny wypas owiec. Mobilna gra poszerzy Twoją wiedzę na temat samych hal, jak i sztuki wypasu owiec. Dokąd wyruszysz? Na 12 małopolskich hal oraz 3 śląskie, przez które przeprowadzi Cię lektor z melodyjną gwarą.

Wypasione Owce dostępne są w postaci bezpłatnej aplikacji na urządzenia mobilne, więcej szczegółów na stronie internetowej.

Projekt "Karpaty Łączą – Tradycyjne pasterstwo jako forma czynnej ochrony zagrożonych gatunków i siedlisk" jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.