Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

40 km ekspresówki – prezent od drogowców na długi weekend

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych kierowcom został udostępniony odcinek drogi ekspresowej S7 między Koszwałami a Gdańskiem. Powstał z funduszy unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Niemal 40 km nowej drogi to efekt realizacji projektu „Budowa drogi ekspresowej S7 Gdańsk-Elbląg, odc. Koszwały-Elbląg”, który został dofinansowany kwotą ponad 2 mld zł z Funduszy Europejskich. Całość kosztowała niemal 3,75 mld zł.

Droga ekspresowa S7 na odcinku Koszwały - Elbląg

Źródło zdjęcia: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Poza drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku (z rezerwą terenu pod trzecie pasy) wybudowane zostały również m.in. drogi obsługujące tereny przyległe do S7, dwa węzły drogowe („Cedry Małe” i „Dworek”), ścieżki pieszo-rowerowe, przystanki autobusowe, mosty i wiadukty. Nawierzchnia obwodnicy Nowego Dworu Gdańskiego została odnowiona również w ramach tego przedsięwzięcia.

Od dziś w tym rejonie będzie się jeździć przyjemniej i bezpieczniej – płynność ruchu poprawi się dzięki budowie węzłów dwupoziomowych i wyeliminowaniu jednopoziomowych skrzyżowań drogi krajowej z innymi znaczącymi drogami. Ma to duże znaczenie również dlatego, że oddany dziś do ruchu odcinek leży w europejskim korytarzu transportowym Via Hanzeatica i Via Intermare, a także łączy aglomeracje gdańską, warszawską i krakowską.