Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Czy 5 km to dużo? Dla mieszkańców Olsztyna na pewno

Obwodnica Olsztyna jest już w pełni przejezdna. Od dziś można korzystać również z ostatniego brakującego odcinka – 5 km między węzłami Olsztyn Południe i Olsztyn Jaroty zakończyło budowę tej ważnej trasy.

Oddany dziś do ruchu fragment olsztyńskiej obwodnicy powstał w ciągu drogi ekspresowej S51. Na węźle Olsztyn Południe łączy się z odcinkiem, który przebiega drogą krajową nr 16. Cała inwestycja „Budowa drogi ekspresowej S51, odc. Olsztyn – Olsztynek” została dofinansowana z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 kwotą ponad 867 mln zł. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 1,57 mld zł. Łącznie powstało ok. 27 km drogi oraz wiadukty, mosty, kładki, ścieżki pieszo-rowerowe.

Obwodnica Olsztyna

Zdjęcie: GDDKiA

Obwodnica ważna jest dla mieszkańców mazurskiej stolicy – uspokoi ruch w mieście, ale też ułatwi komunikację między dzielnicami. Będzie bezpieczniej. Inwestycja nie mniej istotna jest dla ruchu tranzytowego. Możliwość ominięcia dużego miasta znacznie ułatwi i przyspieszy transport w regionie. Władze miasta liczą na szybszy rozwój gospodarczy i większą atrakcyjność Olsztyna dla przedsiębiorców.