Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Fundusze Europejskie w trosce o małych pacjentów

Dzięki wsparciu środków unijnych otworzyliśmy  Oddział Pediatryczny USK w Opolu. Remont i przebudowa były częścią projektu ‘Poprawa efektywności działania Oddziałów i Zakładów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu w zakresie infrastruktury poprzez zakup i wymianę niezbędnego sprzętu, wyposażenia oraz remont’. Projekt o wartości przekraczającej 27 mln zł uzyskał ponad 23 mln zł dofinansowania ze środków Funduszy Europejskich z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Pediatria Opole3

(Źródło: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu)

Prace remontowe na oddziale pediatrycznym zostały już zakończone i jest on gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów. Sale chorych spełniają standardy europejskie. Ściany zostały ozdobione przyjaznymi grafikami, zadbano o komfort rodziców przebywających z dziećmi na oddziale. Oddział zmodernizowano kompleksowo i wyposażono m.in. w łóżeczka niemowlęce, łóżka przedszkolne i dla starszych dzieci, szafki dla pacjentów oraz sprzęt do terapii i diagnostyki: pulsoksymetry, inhalatory, pompy infuzyjne, wózek do transportu chorych (przystosowany do reanimacji), aparat do manometrii anorektalnej i przełykowej, a także myjnię - dezynfektor oraz macerator na jednorazowy sprzęt sanitarny.

Pediatria Opole1

(Źródło: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu)

W ramach realizowanego projektu zostanie jeszcze zakupione pozostałe wyposażenie oddziału, m.in. kardiomonitory, walizek reanimacyjne z wyposażeniem, pompy strzykawkowe, fotele do pobierania krwi, komody kąpielowe czy stoliki do badań niemowląt.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę beneficjenta.