Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Historia bitwy pod Grunwaldem w nowych przestrzeniach

Jest takie miejsce gdzie grunwaldzkiego zwycięstwa można doświadczyć poprzez słynną już inscenizację bitwy pod Grunwaldem. Kopiec Jagiełły, głaz oznaczający domniemane miejsce śmierci Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego czy też wysokie na 30 metrów maszty z chorągwiami wojsk Jagiełły i Witolda – to nieodzowne elementy otoczenia Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. W tym miejscu właśnie dobiegła końca realizacja projektu współfinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej obiekt muzeum przeszedł metamorfozę w postaci rozbudowy, przebudowy i remontu, a także doposażenia wystaw muzealnych. W ramach projektu powstało najnowocześniejsze muzeum na Warmii i Mazurach. Nowa oferta kulturalna i edukacyjna ma być inspiracją do pogłębiania wiedzy, także po wyjściu z muzeum.

Za ponad 15 mln zł z funduszy unijnych powstały multimedialne rozwiązania łączące historię z teraźniejszością. Wystawa jest formą opowieści o wydarzeniach jakie działy się przed bitwą, w jej trakcie i po. Wizyta w nowo otwartym muzeum pozwoli przenieść się do czasów jednej z największych bitew średniowiecznej Europy. Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich poznawanie historii staje się ciekawe, nowoczesne i atrakcyjne wizualnie. Wystawa jest dostosowana także dla osób z niepełnosprawnościami.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową beneficjenta

Budynek Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Przed budynkiem ławki w formie betonowych kostek z siedziskiem z desek.
Źródło: Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku 

Budynek Muzeum Bitwy pod Grunwaldem wraz ze szklanym sufitem wychodzącym poza linię dachu budynku.
Źródło: Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku