Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Kościół Wszystkich Świętych zrewitalizowany dzięki wsparciu z UE w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

Odbudowa i odnowa zabytkowego kościoła pw. Wszystkich Świętych w Warszawie została zakończona. Od 2017 roku realizowany był projekt „Rewitalizacja zabytkowego Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Warszawie dla zachowania dziedzictwa kulturowego i poprawy dostępności do zasobów kultury” przy wsparciu ze środków Unii Europejskiej z Programu Infrastruktura i Środowisko w wysokości ok. 17,6 mln zł.

Wykonane działania remontowo-budowlane i konserwatorskie zabytkowego Kościoła pw. Wszystkich Świętych podzielone zostały na dwie części.

W „Kościele Górnym” poprawiono stan zabytkowej architektury, uzyskano lepsze warunki dla prezentacji zbiorów dzieł sztuki, kolekcji obrazów Michaela Willmanna (1630-1706) oraz organizacji koncertów muzyki organowej, chóralnej i kameralnej.

Druga część to „Kościół Dolny”, który został dostosowany do nowych funkcji kulturalnych. W przestrzeni kościoła będzie można skorzystać ze ścieżki edukacyjnej i z sali wielofunkcyjnej - głównie w trakcie wydarzeń teatralnych i prezentacji sztuki filmowej.

O otwarciu tej części kościoła pisaliśmy w tym artykule.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z otwarcia Kościoła Górnego, który przygotował beneficjent!

Kościół jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową dzięki zamontowaniu dźwigu osobowego.