Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Pomysł na Majówkę z Parkami Narodowymi

Czy są tutaj mali poszukiwacze przygód? Jeśli tak, to nadeszła już najlepsza pora, żeby wziąć misia w teczkę i pojechać na wycieczkę! Nie masz pomysłu dokąd? Proponujemy wędrówki z przewodnikiem po polskich Parkach Narodowych, w dodatku możesz wejść, kiedy chcesz i to bez biletu! Zaczynamy!

Parki Narodowe w naszym kraju obejmują jedynie 1% powierzchni. W Polsce istnieją 23 Parki Narodowe, każdy z nich ma swój symbol, np. symbolem Wigierskiego Parku Narodowego jest bóbr, a Białowieskiego Parku Narodowego - żubr.

Jesteś ciekawy, dlaczego Parki Narodowe w ogóle powstają? Zastanawiasz się, czy w Parku Narodowym można mieszkać? A może jesteś amatorem fotografii i chciałbyś się spotkać oko w oko z przyrodą?

Jeśli tak, to zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików, z których dowiesz się, jak właściwie zachowywać się na terenie Parków Narodowych. Z ciekawostkami o Parkach Narodowych zaznajomi Cię  sam król Białowieskiego Parku Narodowego – ŻUBR.

Zainteresowany? Wejdź na stronę internetową i zaprzyjaźnij się z sympatycznym żubrem.

Wiesz już, jak prawidłowo zachowywać się w Parku Narodowym, więc czas spakować się na wycieczkę pełną przygód. Jednak nie musisz daleko wyjeżdżać, najpierw poznaj Parki Narodowe przez internet i zdecyduj, do którego wybierzesz się w pierwszej kolejności.

Przeżyj to! Polskie parki narodowe, to nazwa cyklu 23 filmów, o każdym z istniejących w Polsce Parków Narodowych. Największym Parkiem Narodowym w Polsce jest Biebrzański Park Narodowy, a najmniejszym? Który Park jest najstarszy, a który najmłodszy? Czy w Polsce są wydmy, w dodatku ruchome? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w filmach zrealizowanych dzięki środkom z Unii Europejskiej. 

Nie masz czasu na oglądanie wszystkich 23 filmów? Obejrzyj jeden podsumowujący wszystkie Parki Narodowe. A może wolisz poczytać? Zachęcamy do pobrania folderu (PDF).

Projekt „Promocja Parków Narodowych jako marki” jest dofinansowany z Funduszy Unijnych, beneficjantem projektu jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Mierzeja Łebska, Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy, Mierzeja Łebska
Źródło: fot. Kamila Wiewiórska

Sóweczka na gałęzi, Babiogórski Park Narodowy
Babiogórski Park Narodowy, Sóweczka
Żródło: fot. Marcin Trybała

Obszar Ochrony Ścisłej Jarugi Roztoczański Park Narodowy
Roztoczański Park Narodowy, Obszar Ochrony Ścisłej Jarugi
Źródło: fot. P. Marczakowski

Słowiński Park Narodowy, Morze Bałtyckie
Słowiński Park Narodowy, Morze Bałtyckie
Źródło: fot. Andrzej Demczak

Krajobraz Pod Diablakiem, Babiogórski Park Narodowy
Babiogórski Park Narodowy, Pod Diablakiem
Źródło: T. Urbaniec

 

Zdjęcie z planu filmowego, filmy o Parkach Narodowych, napis na piaszczystej plaży: Kochamy Parki Narodowe
Źródło: Archiwum MKiŚ