Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

S5 na odcinku Białe Błota – Mielno z decyzją Komisji Europejskiej!

Komisja Europejska zatwierdziła dziś dofinansowanie dla projektu "Budowa drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz – Mielno, odcinek Białe Błota – Mielno". Inwestycja realizowana jest ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Przedsięwzięcie polega na budowie odcinka drogi S5 o długości ponad 54 km, która w całości zlokalizowana jest w sieci kompleksowej TEN-T i składa się z 3 zadań:

  • Projekt i budowa drogi ekspresowej S5 na odcinku od węzła Białe Błota do węzła Szubin (bez węzłów) o długości około 9,7 km,
  • Projekt i budowa drogi ekspresowej S5 na odcinku od węzła Szubin do węzła Jaroszewo (z węzłami) o długości około 19,3 km,
  • Projekt i budowa drogi ekspresowej S5 na odcinku od węzła Jaroszewo (bez węzła) do granicy województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego o długości około 25 km.

Główne cele projektu to stworzenie bezpiecznego odcinka drogi, zapewniającego komfort dalekobieżnego ruchu, poprawiającego dostępność komunikacyjną Polski i połączeń międzyregionalnych w sieci TEN-T. Inwestycja przyczyni się do odciążenia od nadmiernego ruchu drogowego i poprawy warunków życia mieszkańców terenów zabudowy sąsiadującej z istniejącymi rozwiązaniami komunikacyjnymi.

Całkowita wartość inwestycji to niemal 1,4 mld zł, z czego środki unijne Z POIiŚ pokryją przeszło 716 mln zł.

***

To już 28. projekt z sektora transportu drogowego z pozytywną decyzją Komisji Europejskiej i 48. w całym Programie Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.