Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Tu nie ma czasu na wakacje. Rusza nowa inwestycja

Drogowcy rozpoczęli budowę kolejnych kilometrów drogi – tym razem w Wielkopolsce. Projekt „Budowa obwodnicy Kępna w ciągu drogi krajowej S11” jest planowany do współfinansowania ze środków unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. 

Niemal 7 km powstanie w trakcie inwestycji rozpoczętej właśnie na terenie wielkopolskich gmin Kępno i Baranów. Jest to drugi etap budowy obwodnicy Kępna w ciągu drogi S11 (pierwszy – oddany do użytku w maju 2018 r. – nie był objęty finansowaniem POIiŚ). Poza odcinkiem drogi ekspresowej o długości ok. 6,8 km, powstanie też łącznik z istniejącą drogą krajową nr 11, mosty, węzły drogowe czy elementy ochrony środowiska. Po zakończeniu inwestycji ruch tranzytowy, który w tej chwili odbywa się przez Kępno, będzie mógł omijać miasto.  

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje uzyskać dofinansowanie tej inwestycji z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Projekt wart jest ponad 165 mln zł, planowany wkład unijny ma wynieść 83,4 mln zł. 

Budowa obwodnicy Kępna

Zdjęcie: GDDKiA