Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Kościół Pokoju w Świdnicy – coraz piękniejszy dzięki Programowi Infrastruktura i Środowisko

Parafia Ewangelicko-Augsburska Pw. Św. Trójcy w Świdnicy  prowadzi prace konserwatorskie wystroju wnętrza Kościoła Pokoju – największej drewnianej protestanckiej świątyni wpisanej na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ten wyjątkowy obiekt otrzymał wsparcie finansowe z funduszy unijnych.

Kościół Pokoju w Świdnicy

Projekt "Konserwacja i renowacja drewnianego obiektu zabytkowego UNESCO – Kościoła Pokoju w Świdnicy, w celu ochrony dziedzictwa kulturowego" otrzymał prawie 17 mln zł dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Cała inwestycja, warta niemal 20 mln zł, obejmuje renowację Hali Polnej, Hali Zmarłych, Hali Pamięci, Hali Ołtarzowej oraz kilkunastu epitafiów. Rozbudowana zostanie także oferta edukacyjno-kulturalna.

Wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik i biskup Waldemar Pytel w czasie zwiedzania Kościoła Pokoju w Świdnicy

Przy okazji odbywającego się na Dolnym Śląsku posiedzenia Komitetu Monitorującego POIiŚ, Kościół Pokoju odwiedził wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik. Była to okazja nie tylko do obejrzenia wnętrza świątyni, ale i przyjrzenia się pracy konserwatorów prowadzonej pod okiem Ryszarda Wójtowicza. W tej chwili ich największą uwagę skupiają empory usytuowane na pierwszym piętrze obiektu. Zakończyły się natomiast prace wokół ołtarza głównego.

Wnętrze Kościoła Pokoju w Świdnicy, widok z góry na ołtarz główny