Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wystartował konkurs dla miast! Do 300 mln zł na elektryczny tabor

Ogłoszono nabór wniosków w trybie konkursowym w zakresie działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

O dofinansowanie ze środków UE mogą ubiegać się projekty obejmujące zakup nowych autobusów elektrycznych lub trolejbusów wyposażonych w niezależne elektrochemiczne źródło zasilania wraz z niezbędną infrastrukturą. Konkurs skierowany jest m.in. do jednostek samorządu terytorialnego – miast wojewódzkich i ich obszarów funkcjonalnych oraz miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze. Prowadzi go Centrum Unijnych Projektów Transportowych CUPT).

Szczegóły dotyczące konkursu, w tym regulamin i harmonogram naboru, kryteria wyboru projektów, a także wzory obowiązujących dokumentów znajdują się na stronie naboru.

Jeszcze w czerwcu planujemy warsztaty dla potencjalnych beneficjentów, którzy chcieliby złożyć wnioski w konkursie. Będzie to okazja do zapoznania się z jego zasadami, zadawania pytań i rozmowy z ekspertami. Zachęcamy do śledzenia stron CUPT poświęconych konkursowi.