Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Książkomaty w Poznaniu dzięki Funduszom Europejskim

Lubisz czytać, a bibliotekę nazywasz drugim domem? Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu ma dla Ciebie idealną propozycję, dzięki której zaoszczędzisz czas! Książkomaty! 

Nie zawsze masz bibliotekę po drodze? Rozwiązaniem są książkomaty zakupione dzięki Funduszom Europejskim, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Na poznańskich ulicach stanie 11 urządzeń, dzięki którym czytelnicy będą mogli wypożyczać i oddawać książki.  Książkomaty są ustawiane w miejscach gdzie czytelników nie brakuje, np. tuż przy pętlach tramwajowych lub w okolicach supermarketów.

W każdym urządzeniu znajdują się 93 skrytki a każda skrytka pomieści kilka książek. Miłośnicy literatury będą mogli korzystać z książkomatów od połowy marca. Książkomaty wkrótce nabiorą także barw dzięki grafikom, które się na nich pojawią. 

Warto dodać, że realizacja projektu Modernizacja budynku Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu oraz konserwacja i digitalizacja cennych zasobów bibliotecznych pozwoliła także na modernizację budynku oraz konserwację i digitalizację cennych zbiorów. Za ponad 14 mln dofinansowania z UE gmach Biblioteki Raczyńskich zyskał przestrzeń do prowadzenia działań artystycznych i edukacyjnych. 

Więcej informacji o książkomatach oraz projekcie na stronie Biblioteki.

Chcesz poznać inne biblioteki, które uzyskały dofinansowanie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko? Zajrzyj tutaj  - zapraszamy do lektury! 

 

Książkomat
Żródło: Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu